Rozwój techniki rozwojem człowieka - zestaw plansz

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3-4 dni
Cena: 320,00 zł 320.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 442 BR.

Opis

Celem stworzenia tablic dydaktycznych jest pomoc dzieciom klas IV-VI w lepszym zrozumieniu otaczającego świata, bo ten świat w coraz większym stopniu, to świat techniki. Jednocześnie jest to pomoc dla nauczycieli, gdzie w zwartej, atrakcyjnej formie zebrane są istotne informacje zawarte w podstawie programowej dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Tablice wykorzystane jako elementy prezentacji danego tematu na pewno podniosą walory lekcji.   

Cechą techniki jest jej dynamiczny progres, co zmusza nas do zmiany niektórych standartowych zagadnień, aby uczynić je bliższe uczniowi.

Wzrost liczby urządzeń, z którymi styka się człowiek, wymusza coraz większe zwracanie uwagi na bezpieczeństwo. Dawniej zagrożenie miało cechy fizycznego oddziaływania np. okaleczenie, oparzenie. Dzisiaj dochodzi do tego narażenie zdrowia oddziaływaniem różnego rodzaju promieniowania emitowanego przez nasze urządzenia np. telefony komórkowe, mikrofalówki, urządzenia nawigacji satelitarnej. Dlatego należy zwracać uwagę na różne aspekty ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Omawiając każdy temat nie wolno zapominać o istotnej roli recyklingu, który dla społeczeństw wysokorozwiniętych musi być nieodłącznym elementem życia. Przyszłość społeczeństw technologicznych, to będzie pewien rodzaj obiegu zamkniętego Dlatego istnieje potrzeba wdrażania społeczeństwa do nawyku ekologicznego spojrzenia na zużyty materiał jako surowiec wtórny.

Kształtowanie u dzieci świadomości potrzeby ochrony środowiska, potrzeby segregacji odpadów jest nieodłącznym elementem nauczania techniki w budowaniu właściwych postaw przyszłych obywateli.

Zagadnienia wybrane do prezentacji na planszach nie wyczerpują całej listy wszystkich tematów zawartych w podstawie programowej dla klas IV-VI szkoły podstawowej, ale stanowią na pewno witalną jej część.

Pakiet zawiera 8 tablic informacyjnych :

 Materiały i przybory rysunkowe,

 Narzędzia do obróbki drewna,

 Budowa roweru,

 Właściwości i zastosowanie drewna,

 Surowce papiernicze i ich przeróbka,

 Podział włókien i ich pochodzenie

 Sprzęt gospodarstwa domowego.

 Oświetlenie,

 Obwody elektryczne.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl