Nowoczesne pomoce dydaktyczne

W szkołach podstawowych, liceach i technikach coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne pomoce naukowe i dydaktyczne. Ułatwiają wyjaśnianie skomplikowanych zagadnień w sposób przyjemny w odbiorze dla młodzieży szkolnej. Niektóre z nich służą również dzieciom z zaburzeniami mowy czy słuchu. Wśród nich znajdują się przydatne edukacyjne programy multimedialne, poradniki metodyczne i gotowe zestawy ćwiczeń.

Pomoce szkolne do nauki różnych przedmiotów

Produkty znajdujące się w asortymencie naszego sklepu to między innymi pomoce szkolne do nauki:

  • matematyki – na przykład bryły obrotowe, klocki konstrukcyjne, gry o edukacyjnym charakterze,
  • języka polskiego – plansze, zabawy, portrety pisarzy,
  • języków obcych – angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego.

Oprócz akcesoriów naukowych wśród naszych artykułów wyróżniają się również pomoce edukacyjne służące do nauczania przedszkolnego, fantomy i inne przyrządy do poznawania podstawowych zasad ratownictwa czy uniwersalne zestawy pufek podłogowych. Oferujemy również artykuły szkolne do przeprowadzania eksperymentów chemicznych i przyrodniczych oraz modele przydatne na lekcjach biologii. Poznaj produkty, które wspomagają w skutecznym i interesującym prowadzeniu działań dydaktycznych, a następnie zamów je!


Przesyłka GRATIS przy zamówieniu powyżej 500 zł  

Jednostki budżetowe odroczona płatność - przelew 14 dni od daty wystawienia faktury

Logopedyczne zabawy. Część VI (różnicowanie szeregów ) - program komputerowy

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 138,00 zł

Cena regularna:

138.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 19F4-83895

Opis

Po wywołaniu głosek trzech szeregów: ciszącego, syczącego i szumiącego, bardzo często należy prowadzić z dzieckiem ćwiczenia w różnicowaniu tych głosek. Ćwiczenia te stosuje się gdy głoski są wymawiane poprawnie, ale są mylone, zamieniane lub nieużywane w mowie spontanicznej. W tym celu należy stosować ćwiczenia różnicowania słuchowego i kinestetycznego wypracowanych głosek. W słowniku logopedycznym można przeczytać, że "kinestezja artykulacyjna to poczucie pozycji i ruchów narządów mowy względem siebie, właściwych poszczególnym głoskom. Brak czucia napięcia mięśni narządów mowy utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie odpowiednich ruchów artykulacyjnych. Ćwiczenie kinestezji artykulacyjnej polega na wielokrotnych powtórzeniach danych głosek, w celu osiągnięcia pełnego automatyzmu we właściwym układaniu narządów mowy dla konkretnej głoski, a także automatyzmu w sprawnym przechodzeniu od jednej artykulacji do drugiej. Program „Logopedyczne zabawy. Część VI – różnicowanie szeregów” składa się następujących części: POCIĄG – to gra, która polega na umieszczeniu obrazków z pociągu na właściwych półkach z literami. Obrazki układa się przy pomocy kursora myszy (metodą „przeciągnij i upuść”). W przypadku popełnienia błędu głos z komputera prosi o ponowne ułożeniu podpisu. Jeżeli dziecko kilkakrotnie źle ułoży podpis pod obrazkiem może skorzystać z przycisku POMOC. Po zakończeniu gry na ekranie pojawia się okienko STATYSTYKA, w którym znajdują się dotyczące czasu gry, liczby błędnych i poprawnych odpowiedzi oraz korzystanie z pomocy. W okienku tym znajdują się dwa przyciski: DALEJ pozwala na rozpoczęcie gry od początku, oraz STOP kończy ćwiczenia w danym programie. PRZYSSAWKI – gra, która polega na etykietowaniu obrazków poprzez przeciągnięcie do nich właściwego napisu. Napis przemieszcza się za pomocą kursora myszy. Wskazanie kursorem myszy obrazka lub napisu i kliknięcie prawego przycisku myszy powoduje odsłuchanie nazwy obrazka/napisu. ZAPAMIĘTAJ I POWIEDZ - gra polega na odkrywaniu 2 kart (klikaniu na nie myszką) i szukaniu pary. Po znalezieniu przez dziecko 2 takich samych obrazków można usłyszeć ich nazwę podaną przez komputer. Po usłyszeniu nazwy dziecko powinno ją bezbłędnie powtórzyć. MAGAZYNIER – zadaniem gracza jest poukładanie na półkach napisów i obrazków. Wózek obsługuje się klawiszami strzałek. TAŚMOCIĄG – zadaniem gracza jest przeniesienie obrazka znajdujące się na taśmociągu do rury z właściwą głoską. Ramię chwytające obsługujemy za pomocą klawiszy strzałek. NAGRAJ I ODTWÓRZ – to bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl