Nowoczesne pomoce dydaktyczne

 Zadzwoń po indywidualny rabat!!!

606 600 820

Przesyłka GRATIS przy zamówieniu powyżej 500 zł  

Jednostki budżetowe odroczona płatność - przelew 14 dni od daty wystawienia faktury

Polska! To lubię. Patriotyzm w szkole

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 490,00 zł 490.00
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: A550-825F9EI.

Opis

W wychowaniu patriotycznym pomocny jest kompletny zestaw materiałów do prowadzenia zajęć przez nauczycieli dzieci w wieku od 7 do 10 lat (klasy 1-3 szkoły podstawowej).

Patriotyzm jest naturalną postawą człowieka, dlatego dzieci bardzo łatwo przyswajają przynależność do wspólnoty narodowej o ile tylko nie koliduje ona z ich codziennym doświadczeniem w najbliższym otoczeniu, a szczególnie z poczuciem więzi rodzinnych. Właśnie dlatego staramy się budować dziecięce poczucie patriotyzmu w oparciu o rodzinę i najbliższe otoczenie, ich małą historię i ich wewnętrzną tradycję, które przez stopniowe rozszerzanie kręgów i znajdowanie wspólnych elementów obejmują osadę, miasta, gminy, regiony i w końcu całą Polskę.

Te pojęcia często pozostaną dla myślących konkretnie dzieci zbyt abstrakcyjne (typowe jest mylenie przez dzieci nazw i pojęć miasta i państwa), dlatego niezbędne jest budowanie przynależności regionalnej i narodowej w oparciu o konkretne symbole, obrazy, melodie, wiersze, połączone prostymi fabułami.

Autorzy i wydawcy zestawu „Polska! To lubię” zadbali o to, żeby scenariusze lekcji i wspierające je pomoce dydaktyczne i materiały były pełne aktywności ruchowej (zarówno dużej w oparciu o wielkowymiarowe gry planszowe, zabawy i piosenki) jak i małej – w oparciu o karty pracy.

Dzięki interaktywnym zabawom, tablica multimedialna może też stać się nie tylko miejscem wyświetlania treści i ale też centrum aktywności klasy.

Przygotowano też scenariusze do prowadzenia:

  • zajęć okolicznościowych wprowadzających dzieci w kalendarz świąt narodowych i wspólne przeżywanie historii.
  • zajęć które pokazują rangę historii lokalnej i regionalnej wzmacniając lokalny patriotyzmu; historia małej ojczyzny rozbudza u uczniów ciekawość, umacnia więzi z miejscem zamieszkania i przywiązanie do miejsc rodzinnych.

Zestaw do wychowania patriotycznego w szkole zawiera:

  • scenariusze zajęć,
  • wielkowymiarowe kartonowe gry i zabawy dla całej klasy,
  • prezentacje, gry i zabawy na tablicę multimedialną,
  • karty pracy do kolorowania, wycinania i zaginania,
  • animowane piosenki i wiersze.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl