Nowoczesne pomoce dydaktyczne

 Zadzwoń po indywidualny rabat!!!

606 600 820

Przesyłka GRATIS przy zamówieniu powyżej 500 zł  

Jednostki budżetowe odroczona płatność - przelew 14 dni od daty wystawienia faktury

Degradacja środowiska w Polsce

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 196,00 zł 196.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 640C-268D0

Opis

Mapa przedstawia wielostronną degradację biosfery w Polsce , która wynika z działalności człowieka. Dotyczy to zarówno zanieczyszczania atmosfery, hydrosfery jak i dewastacji gleb oraz obszarów leśnych.

Mapa główna przedstawia ogólny stan degradacji środowiska naturalnego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem stanu lasów (obszary drzewostanu zdrowego i uszkodzonego). Na tym tle ukazane jest rozmieszczenie ośrodków przemysłowych i miejskich , które powodują największe obciążenia zanieczyszczeniami pyłowymi i gazowymi, a także ściekami płynnymi.

Na mapie pokazano również najcenniejsze przyrodniczo obszary kraju, objęte szczególnymi formami ochrony, takie jak parki narodowe, ostoje ramsarskie, Rezerwaty Biosfery MaB oraz obiekty wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

Na dodatkowych mapkach pokazano:

  1. Jakość wód powierzchniowych - stan czystości wód powierzchniowych (rzek, jezior i strefy przybrzeżnej Morza Bałtyckiego) w pięciu klasach jakościowych.
  2. Zanieczyszczenie powietrza pyłami zawieszonymi pm10 i pm2,5 - zanieczyszczenie atmosfery w Polsce pyłami zawieszonymi składający się z cząstek o średnicy poniżej 10 mikrometrów oraz2,5 mikrometra. Stan na 2016 rok.
  3. Zanieczyszczenie powietrza benzo[a]pirenem i ozonem troposferycznym (o3) zanieczyszczenie atmosfery w Polsce benzo[a]pirenem (niezwykle toksycznym wielopierścieniowym węglowodorem aromatycznym o działaniu rakotwórczym i mutagennym) oraz ozonem troposferycznym (odmianą alotropową tlenu negatywnie wpływającą na zdrowie ludzi, szczególnie na układ oddechowy). Stan na 2016 rok.

 Format i skala:
160 x 120 cm - 1 : 650 000

Oprawa:
- laminowana dwustronnie folią strukturalną o podwyższonej wytrzymałości na rozdzieranie
- oprawa w drewniane półwałki z zawieszeniem sznurkowym

Udzielamy 5-ciu lat gwarancji na trwałość oprawy i folii

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl